За нас

Порше Македонија е компанија која ги застапува автомобилските брендови Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Porsche и Volkswagen Комерцијални Возила. Присутна на македонскиот пазар од крајот на 2005 година и единствениот импортер во Македонија во директна сопственост на производителот на автомобилите - Volkswagen AG. Порше Македонија е лидер на автомобилскиот пазар со најголем удел во пазарот на нови возила. Бренд што ги спојува искуството на долгогодишната традиција, супериорниот квалитет и иновативната технологија.
Прочитај повеќе

Новости

Луксузните модели на Porsche сега во нов ексклузивен салон на Порше Македонија

Луксузните модели на Porsche сега во нашиот нов ексклузивен салон на Порше Македонија Порше Македонија со гламурозна свеченост го отвори новиот продажен салон во Скопје во кој се продаваат ексклузивн...

Четири победи за Audi на Car Connectivity наградите за 2016 година

Светски познатиот бренд „Audi“ освои четири први места на годинешните награди Car Connectivity, каде околу 32.000 читатели на магазините „Auto Motor und Sport“ и „CHIP“ гласаа за своите фаворити. Кате...

Маркус 2016: Три победи за Audi во Австрија

Клубот на Австриската мобилност ÖAMTC ги награди Audi ТТ Roadster, Audi Q7 и Audi А4 . ТТ Roadster и Audi А4 беа победници во своите класи во категоријата "Опрема и безбедност". Додека пак Audi Q7 ја...

Информатор